deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Różnorodność kulturowa Zamojszczyzny w ilustracji


Różnorodność kulturowa Zamojszczyzny w ilustracji
data publikacji: 2015-09-02

„Różnorodność kulturowa Zamojszczyzny” - poplenerowa wystawa ilustracji.

Bogactwo kulturowe Zamościa i Zamojszczyzny wynika z tego, że właśnie tutaj zmaterializowały się w niespotykanej nigdzie formie renesansowe idee, z miejscową tradycją artystyczną i budowlaną, przyczyniając się do wytworzenia regionalnego stylu w architekturze.Wpływ na kulturę i sztukę mieli również przedstawiciele innych narodowości, którzy tutaj się osiedlali.

Taki wielokulturowy krajobraz Zamojszczyzny od lat inspiruje artystów. To źródło inspiracji pokazane zostało w pracach artystów, uczestników XXIV Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galerię Zamojską w 2008 roku.

Na wystawie znalazły się prace: J.Brześcińskiej-Riccio, E.Hałasy, Z.Kołaczka, O.Korowaja,G.Łyko, J.Marcolli, A.Michalskiej-Szwagierczak, S.Michnowskiego, W.Orlińskiej, B.Orlińskiego, S.Ożoga, J.Pasiecznego, S.Pasiecznego, S.Pokryszki, H.Szkutnika, M.A.Terleckiego, J.Tyburskiego, Z.Witwickiego, W.Zembrzuskiego.

Prace pochodzą ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej,

Wystawa prezentowana jest do końca września w letniej galerii BWA -Galerii Zamojskiej przy ulicy Grodzka 15 w Zamościu.


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności