deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Roman Mucha - grafika artystyczna, ekslibris, rysunek


Roman Mucha - grafika artystyczna, ekslibris, rysunek
data publikacji: 2011-06-12

WYSTAWA JUBILEUSZOWA Z OKAZJI 45-LECIA PRACY TWÓRCZEJ

Roman Mucha urodził się w 1934 roku w Wierszczycy. Absolwent PLSP w Zamościu i Studium Nauczycielskiego (kierunek wychowanie plastyczne). Studia na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie, kierunek pedagogika ze specjalizacją plastyczną. Członek ZPAP.

Twórczość w dziedzinie grafiki warsztatowej i użytkowej. Swoje prace prezentował na kilkunastuwystawach indywidualnych (m.in. Schwabisch Hall - Niemcy), brał udział w około stu wystawach zbiorowych oraz konkursach w kraju i za granicą.

Brał udział we wszystkich Międzynarodowych Konkursach Ekslibrisu (Weimar 1984, Utrecht 1986,Monchengladbach 1990 i Sapporo 1992), ponadto wystawiał swoje ekslibrisy w Debreczynie, Mińsku, Toronto, Nancy, Peskarze, Turynie, Genui, Montrealu.

Ekslibrisem zajmuje się od 1966 roku, jest twórcą ponad 160 ekslibrisów , z których część została wydana w 5 tekach. Opracowuje graficznie i ilustruje wydawnictwa, projektuje okładki, plakaty, druki okolicznościowe, znaki graficzne, kartki pocztowe i datowniki.

Jest autorem wielu medali i znaczków okolicznościowych. Opracował również cykle grafik w 4 tekach tematycznychArtykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności