deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Zamojskie Środowisko Plastyczne

Maria Krenz

Maria Krenz

Urodzona w 1960 roku w Tomaszowie Lubelskim. Studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej na Wydziale Wychowanie Plastyczne w Częstochowie. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Romana Adama obroniła w 1985 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją i projektowaniem graficznym.

Jest autorką wielu wystaw organizowanych w kraju i zagranicą, indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczką licznych plenerów malarskich oraz współorganizatorką w roli komisarza plenerów i wystaw poplenerowych. Autorką wydawnictw z portretami rysunkowymi: "Tomaszowianie 2000", "Portrety Zamościan". Prace w zbiorach kilku galerii w kraju i zagranicą oraz licznych instytucji i odbiorców prywatnych. Odznaczona przez Ministra Kultury odznaką "Zasłużony Działacz Kultury".

Co zobaczyłem pomiędzy macewami Marii Krenz? - relacja Jerzego Jacka Bojarskiego z wernisażu wystawy Marii Krenz "Inspiracje Biblijne"
Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą artykuły i galerie fotoArtyści plastycy