deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Zamojskie Środowisko Plastyczne

Marek Sołowiej

Marek Sołowiej

Urodzony w Zamościu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika w 1981 roku. Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki komputerowej. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Organizator i komisarz plenerów na Roztoczu i w Zamościu, kurator wystaw międzynarodowych oraz założyciel pierwszej autorskiej galerii obrazów plenerowych "ŚCIANA" w Zamościu. Uczestniczył w wielu plenerach w Polsce i Europie.

Nagrody

- Nagroda Regulaminowa na XXXVII Ogólnopolskim Salonie Zimowym Plastyki - za malarstwo, BWA Radom. Nagroda -GRAND PRIX - I MIĘDZYNARODOWE BIENNALE PASTELI W NOWYM SĄCZU - DWUKROTNY STYPENDYSTA MINISTRA KULTURY - Nagroda Indywidualna II st. Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki za szczególny wkład w rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce

Autor 44 wystaw indywidualnych, miedzy innymi: w Europie: Rotterdam -Holandia, Murcja - Hiszpania, Bratysława - Słowacja , Schwäbisch Hall - Niemcy, w Polsce: Lublin, Kielce, Nowy Sącz, Rzeszów, Sandomierz, Szczecin, Zamość, Warszawa.

Uczestniczył w ponad 300 konkursach i wystawach zbiorowych w kraju i Europie.

Prace w zbiorach Muzeum pasteli współczesnych w Nowym Sączu, w kolekcji malarstwa Royal Talens w Holandii oraz w zbiorach prywatnych.
Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą artykuły i galerie fotoArtyści plastycy