deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Międzynarodowy Plener Ilustratorów -

Działalność > Plenery > Międzynarodowy Plener Ilustratorów -


Międzynarodowy Plener Ilustratorów -
data publikacji: 2007-08-10

W związku z setną rocznicą śmierci Stanisława Wyspiańskiego - najwybitniejszego artysty okresu Młodej Polski - rok 2007 ogłoszony został rokiem tego niezwykłego Polaka. Stanisław Wyspiański był twórcą bardzo wszechstronnym, obok malarstwa, grafiki i scenografii zajmował się pisaniem poezji i dramatów. Najwybitniejszym i najbardziej znanym jest dramat p.t."Wesele"

Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska starając się uczcić obchody jubileuszu , postanowiło tegoroczny XXIII Międzynarodowy Plener Ilustratorów zorganizować pod hasłem "Stanisław Wyspiański - legenda Młodej Polski''.

Na plenerze, który odbywać się będzie w Zwierzyńcu na Zamojszczyźnie w dniach od 26sierpnia do 9 września br., spotkają się przedstawiciele różnych środowisk i pokoleń , reprezentujący różne kierunki i style, artyści z Polski i Ukrainy, m.in. prof. J.Stanny, J.Kapusta, Z.Witwicki, S.Ożóg, W.i B.Orlińscy, J.Marcolla, V.Stetsula, S.Mikhnovskij i inni.

Przez dwa tygodnie ilustratorzy będą szukali inspiracji w bogatym dziele, jakie pozostawił po sobie Stanisław Wyspiański.Prace z tegorocznego pleneru w postaci wystawy poplenerowej, można będzie obejrzeć we wrześniu przyszłego roku, w czasie trwania kolejnego pleneru.

Plener zorganizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Plenery