deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Tadeusz Paszko - malarstwo


Tadeusz Paszko - malarstwo
data publikacji: 2008-11-15 Tadeusz Paszko urodził sie w 1949r. w Szczebrzeszynie. W 1968r. ukończył PLSP w Zamościu. W latach 1968-74 studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, uzyskując w 1974 r. dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Michała Byliny.

W latach 1974-2001 był nauczycielem rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Nałęczowie. Uprawia malarstwo sztalugowe, realizując cykle tematyczne.

Tadeusz Paszko - niezwykle świadomy i dojrzały artysta, intryguje obrazami pełnymi niepokoju i utajonej drapieżności.

Jerzy Tyburski: Naturalność i prostota scen figuralnych, ukazujących zwyczajnych wiejskich ludzi, przekonuje o proweniencji i zainteresowaniach tematycznych malarza. Jednak na dojrzałość artysty składa się wiele czynników. Wśród nich świetny malarski warsztat poparty jest świadomą plastyczną edukacją. W jego sztuce widoczne są dalekie echa dzieła wielkiego prymitywisty, jakim był Nikifor, czy genialnego ekspresjonizmu kompozycji Vincenta van Gogha. Tadeusz Paszko traktuje malarstwo jako najbardziej dla siebie naturalną formę przekazu, posiadającą w sobie niezwykłą siłę i oryginalną ekspresję.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności