deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Joanny Brześcińskiej-Riccio "TRANSITORIETA"


Joanny Brześcińskiej-Riccio "TRANSITORIETA"
data publikacji: 2009-05-10 Joanna Brześcińska - Riccio ur. w 1959r. w Krasnymstawie. Od 1989r mieszka i pracuje we Włoszech. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom i specjalizacja: grafika - akwaforta w 1985r. W tym samym roku przyjęta na podstawie prac do Związku Polskich Artystów Plastyków, a następnie do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz licznych stowarzyszeń artystycznych i akademickich we Włoszech m. in. Accademia Premio Internazionale Prometheus. Uprawia przede wszystkim rysunek i grafikę oraz ceramikę artystyczną. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Jerzy Tyburski: Rysunek jest dla Joanny Brześcińskiej - Riccio niezastąpioną i najważniejszą formą artystycznej ekspresji. Przestrzeń w rysunkach artystki nasycona jest niezwykłą zwiewnością form i klimatem poezji pełnej liryzmu. Surrealistyczna wizja, tworzona z wielką precyzją i finezją, uzupełniana jest przedmiotami o charakterze symbolicznym. Jak sama artystka podkreśla przestrzeń egzystencjalna w jej obrazach, równoważna jest z przestrzenią kosmiczną i wymyka się wszelkim ograniczeniom.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności