deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Winicjusza Borowskiego OBRAZKI eko-LOGICZNE


Winicjusza Borowskiego OBRAZKI eko-LOGICZNE
data publikacji: 2011-05-12 Wystawę obrazów Winicjusza Borowskiego zamojskiego artysty plastyka pn. "OBRAZKI eko-LOGICZNE" otwarto w BWA Galeria Zamojska (6.05.).

Winicjusz Borowski ur. 1955 r.w Szczebrzeszynie. Studia w Instytucie wychowania Artystycznego w Lublinie. Dyplom z malarstwa w 1979r.w pracowni Jana Popka. Autor wielu wystaw i laureat nagród za swoją twórczość. Mieszka i tworzy w Zamościu.

Lechosław Lameński: "Układanki" Winicjusza Borowskiego ogląda się z dużą przyjemnością, bez stresui obawy czy jesteśmy w stanie zrozumieć co chciał nam powiedzieć artysta, jakie jest przesłanie tego bezpretensjonalnego malarstwa. Bez wątpienia w prostocie i harmonii barw poszczególnych kompozycji powstających w zaciszu pracowni na poddaszu jednej z kamienic Rynku Wielkiego w Zamościu, jest tak potrzebne, tkwiące w każdym człowieku poczucie estetyki ,a zarazem przekonanie, że klasyczna abstrakcja może do nas przemawiać dzisiaj, na początku trzeciego tysiąclecia, z taką samą siłą, jak wówczas, gdy Kazimierz Malewicz malował w 1913r. swój słynny "Czarny kwadrat na białym tle".

Jerzy Tyburski: Winicjusz Borowski, artysta z Zamościa, dyplom zrobił w pracowni prof. Jana Popka, którego z czułością wspólnie wspominamy. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest bardzo oddany temu środowisku. Uważam Winicjusza za najwybitniejszego aranżera w zamojskim środowisku artystycznym - jazzowego. Dzisiaj można to określić jako dizajnera. Każdą swoją wystawę indywidualną aranżuje specjalnie do wnętrza. Tym razem są to obrazki eko-LOGICZNE. Nie liczy się tak bardzo każdy z elementów wystawy, liczy się całość i wrażenie jakie ta ekspozycja wywiera na odbiorcy i myślę, że jest to ciekawa koncepcja.
Na początku jego drogi twórczej była to bardzo wąska gama kolorystyczna, ale bardzo ciekawa figuracja związana z publicystyką, z życiem politycznym ówczesnej Polski. Potem nagły zwrot w kierunku abstrakcji i ciekawe "Układanki". Potem znowu pojawia się pejzaż, tak jak widzimy na wystawie - elementy pejzażu roztoczańskiego. Pomimo tego, że Winek bardzo sceptycznie podchodzi do dalszej swojej drogi - to ja wierzę, że jest to kolejny etap jego rozwoju i mam nadzieje, że będzie to kolejny krok w jego twórczej rewolucji.


Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności