deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

BZ WBK PRESS FOTO 2016


BZ WBK PRESS FOTO 2016
data publikacji: 2016-11-25

Bank Zachodni WBK, dziennik Rzeczpospolita i Fujifilm zapraszają na pokonkursową wystawę prac laureatów 12 edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK PRESSFOTO 2016

wernisaż dnia 15 grudnia 2016r. godz.17.00

Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych

zapisy biuro@bzwbkpressfoto.pl   tel.501189 770

16 grudnia -15.00 - 17.30

17 grudnia - 11.00 - 15.00

Autor najlepszego zdjęcia w kategorii "CZŁOWIEK" otrzyma aparat Fujifilm  Instax mini 70 do fotografii natychmiastowej.

MOJE ZDJĘCIE ROKU - Konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej

1. ODWIEDŻ Wystawę pokonkursową 12 edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK PRESS FOTO.

2. WYBIERZ zdjęcie, które Twoim zdaniem zasługuje na miano Zdjęcia Roku.

3. WYSLIJ do 7 stycznia recenzję wybranego zdjęcia na adres
 biuro@bzwbkpressfoto.pl.                                 

Autor najlepszej recenzji otrzyma album fotograficzny POLSKA i zestaw gadzetów konkursowych.

Wyjątkowa wystawa fotografii dokumentalnej w BWA Galerii Zamojskiej

Od czwartku, 15 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej można będzie oglądać wystawę 156 zdjęć najlepszych polskich fotoreporterów. Są to prace laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawę otworzy wernisaż, który rozpocznie się 15 grudnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Wśród nagrodzonych w tym roku zdjęć nie zabrakło wydarzeń, którymi żyła Polska i świat w 2015 roku, takich jak wybory prezydenckie i parlamentarne w Polsce, konflikt na Ukrainie czy kryzys migracyjny. Na zdjęciach są też obecne ważne wydarzenia sportowe jak Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Pekinie czy też eliminacyjny mecz Polaków do Euro 2016. Jest również cała seria niepowtarzalnych fotografii z życia lokalnej społeczności - np. wizyta alpinistów u małych pacjentów szpitala w Bydgoszczy czy też konkurs taneczny dla dzieci.

Zdjęcia, które można obejrzeć na wystawie, zostały wybrane przez Jury spośród ponad 6 tys. zdjęć zgłoszonych do konkursu i prezentowane są w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Człowiek, Sport, Kultura i sztuka, Przyroda.

 

-  Na prezentowanych fotografiach widzimy świat w mikro i makro skali. Z jednej strony to świat pełen napięć, niepokoju i ludzkiego cierpienia. Z drugiej strony, fotoreporterzy dokumentują zwykłe życie. Fotografia prasowa zderza te dwa światy w niezwykle przejmujący sposób, który zmusza do refleksji, pozwala docenić małe radości, które nie są udziałem wszystkich ludzi na ziemi. Przykładem jest Zdjęcie Roku, które tak wiele mówi o tym, co szczególnie cenne w naszym życiu, czyli o rodzinie – powiedział Dariusz Grabiec, kierownik obsługi klientów w 2. Oddziale Banku Zachodniego WBK w Zamościu.

 

Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2016 to kadr z życia wielodzietnej polskiej rodziny. Pokazuje siłę więzi dzieci z rodzicami. Jest to fragment nagrodzonego również fotoreportażu autorstwa Joanny Mrówki z Forum Polskiej Agencji Fotografów. To piękne wizualnie zdjęcie zachwyciło tegoroczne Jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss.

W ramach konkursu organizator i partnerzy konkursu przyznali również cztery nagrody specjalne: Nagroda i Wyróżnienie Banku Zachodniego WBK, Nagroda Rzeczpospolitej i Nagroda Fujifilm.

 

 


  

Pliki do pobrania

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności