deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Tkanina Artystyczna w roku Jubileuszu 70-lecia Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu


Tkanina Artystyczna w roku Jubileuszu 70-lecia Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu
data publikacji: 2015-04-15

Tkanina Artystyczna w roku Jubileuszu 70-lecia Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamosciu

Obecna prezentacja tkaniny artystycznej zamojskiego Liceum Plastycznego jest małym fragmentem bogatego archiwum prac dyplomowych pod kierunkiem Alicji Kowalskiej powstałych w latach 2000 - 2014.

Można tu zobaczyć realizacje najbardziej charakterystyczne dla tej pracowni. To wynik fascynacji młodych artystów sztuką włókna zaszczepionych przez nauczyciela.

Niezwykła różnorodność pod względem formy, treści i środków artystycznego wyrazu, wyobraźnia, możliwości warsztatowe, zastosowanie niekonwencjonalnych technik i surowców, to główne cechy tych jakże indywidualnych wypowiedzi artystycznych. Obok tradycyjnych kompozycji tkackich wykorzystujących klasyczny przeplot , znalazły się tu barwne aplikacje, druk i haft bedący unikatowym rysunkiem, batik i papier czerpany. Są też realizacje przestrzenne zbliżające się w swej formie do rzeźby, próby scenografii, pojawia się również ubiór unikatowy oraz formy dekoracyjno – użytkowe.

Młodzi autorzy prac pokazują, jak wrażliwość twórcy, jego emocje oraz inspiracje otaczającym światem mogą zamienić się w dojrzałe i oryginalne dzieła pełne uroku, fantazji i piękna.

Wiele z tych prac było prezentowanych z uznaniem na cyklicznych wystawach i przeglądach ogólnopolskich, m.in. na Triennale Tkaniny Artystycznej w Supraślu, Biennale Dyplomów w Warszawie i Lublinie, a także w Muzum Włókiennictwa w Łodzi.


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności