deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Józef Wilkoń - rzeźba, grafika, ilustracja


Józef Wilkoń - rzeźba, grafika, ilustracja
data publikacji: 2011-09-10 Józef Wilkoń-urodzony w Bogucicach k.Wieliczki .Studiował malarstwo w ASP w Krakowie w pracowni prof. Adama Marczyńskiego. Dyplom w 1955r.Od 1957r. współpracuje z wieloma wydawnictwami w Polsce i za granicą.
Jest autorem ilustracji i opracowania graficznego do ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych wydawanych w Polsce i za granicą. Uprawia także malarstwo sztalugowe i scenografię.

Jerzy Tyburski: Józef Wilkoń-światowej sławy rzeźbiarz, ilustrator i grafik. Wystawa w BWA Galerii Zamojskiej ukazuje ogromny wachlarz możliwości twórczych tego wybitnego artysty. Na wystawie, oprócz ilustracji, prezentowanych jest wiele rzeźb zwierząt, ptaków, ryb i innych fantastycznych stworów. Sposób kreowania postaci z kawałków drewna, blachy, metalu, gwoździ, z pozoru powierzchownie i niedbale ciosanych, zamienia się w efekcie w niezwykłe piękno i charakter poszczególnych postaci. Warczące psy, dostojne lwy, groźne smoki, uwodzą widza od pierwszego wejrzenia. Wcześniej zaobserwowane przez mistrza, urzekają niezwykłą prostotą znamienną dla wszelkiego rodzaju gatunków.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności